Lazer epilasyon hangisi daha iyi?

Lazer epilasyon hangisi daha iyi?

Sorusuna verilebilecek yanıt doğal olarak Alexandrite lazer, Diode lazer veya Nd Yag lazer sistemlerinden bir tanesidir. En iyi lazer epilasyon aleti en temelinde kişinin ten rengine, kıl yapısına ve kılların rengine göre sınıflandırıldığında en iyi verim alınacak lazer sistemidir.

Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir?

Bunlar: Diode Lazer Epilasyon. Alexandrite Lazer Epilasyon. Nd:Yag Lazer Epilasyon.

Lazer epilasyon cihazları işe yarıyor mu?

En etkili ve uzun vadeli olan ise lazer epilasyon cihazı kullanmak. Fakat bu yöntem de bazı durumlarda diğer yöntemlere göre daha pahalı olabiliyor. Jilet ve ağda gibi yöntemler kısa süreli ve acılı sonuçlar verebiliyor. Fakat lazer epilasyon yöntemi uzun vadeli sonuç veriyor.

Philips lumea fiyatları ne kadar?

Philips Lumea Prestige BRI950/00 IPL Lazer Epilasyon Aleti İle En Çok Karşılaştırılanlar

Philips Lumea Prestige BRI950/00 IPL Lazer Epilasyon Aleti
Fiyat 5.194,69 TL 34 satıcı
Popülerlik 1. Popüler Epilasyon Aleti
Ortalama Puan 9 yorum
Tıraş Başlıklı Yok

Buz lazer mi daha iyi Alexandrite mi?

Buz lazer koyu cilt rengine sahip insanlarda, Alexandrite lazere göre daha etkilidir. Açık renkli cilde sahip insanlarda ise Alexandrite daha yararlı bir yöntemdir. Alexandrite lazer yaz aylarında kısıtlı ölçüde kullanılabilirken buz lazerde böyle bir durum söz konusu değildir.

En iyi buz lazer cihazı hangisi?

Diode Lazerin ağrı dezavantajını ortadan kaldırmaktan yola çıkarak geliştirilen Soprano serisi cihazlar (Buz Lazer) günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazları olmuştur.

Kaç tane lazer var?

Temel olarak 4 farklı lazer epilasyon teknolojisi vardır. Bunların her biri farklı cilt tipleri için ayrı ayrı uygulanır.

Lazerler kaça ayrılır?

Bunlara kızılötesi lazerler, morötesi lazerleri, X ışını lazerleri ve varsayımsal gama ışını lazerleri örnek gösterilebilir.

Lazer epilasyon aleti kalıcı mı?

Lazer epilasyonda kıl folikülleri bir daha kıl üretemeyecek şekilde tahrip edilir ve dolayısıyla sonuçları kalıcıdır. Ev tipi epilasyon aletleri ise geçici çözümlerdir, sonuçları kalıcı değildir.

IPL lazer epilasyon ne kadar etkili?

IPL, lazer sistemlere göre %80-90 oranında başarı sağlanan etkili bir epilasyon yöntemidir fakat Alexandrite, Nd:YAG lazerlere göre kalıcılık süresi biraz daha düşüktür. IPL tek başına tedavi etmede değil, lazer cihazlarının etkili olmadığı çok ince tüy ve kılları gidermek için tamamlayıcı bir yöntem olarak kullanılır.

Philips Lumea tüyleri tamamen yok ediyor mu?

Philips Lumea gibi güvenilir bir ürünü tercih ederek hassas bölgelerinizde ve yüzünüzde bile IPL epilasyonun kalıcı etkilerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik kanıtlanmış*, %92’ye varan tüy azaltma oranlarıyla.

Philips Lumea ömrü ne kadar?

Sonuç olarak Philips Lumea epilasyon cihazının ömrünün ortalama 5 yıl olduğu söyleniyor ve benim makinem bir kaç yıl içinde ömrünü tamamlarsa ve bir süre sonra tüyler tekrardan çıksa bile ( ki şimdiden çıkmıyor, ama yukarda da belirttiğim gibi bu sistemde aralıklarla atış yapmak gerekiyor) yeniden alırım.

Alexandrite lazer kalıcı mi?

Kılda azalma 4-6 seanstan sonra % 70-90 görülür, bu azalma yıllarca sürer, kalan kılların rengi ve kalınlığı azalır. Ancak tamamen kurtulmak mümkün değildir. Alexandrite lazer epilasyon fiyat uygulaması ise tedavi gören alanlara göre değişmektedir.

Alexandrite lazer mi yoksa Diode lazer mi?

Alexandrite ve Diode lazerlerin her ikisi de istenmeyen tüylerin giderilmesinde etkilidir. Her ikisin de avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Teni açık, kıl rengi ise koyu renkli olan kişilerde Alexandrite lazer iyi bir tercihken koyu tenli kişiler için Diode lazer daha iyi bir seçimdir.

10 günde bir lazer yapılır mı?

Lazer epilasyon seans aralıkları, uygulamanın ilerlemesine ve tüylerde meydana gelen azalmalara göre değişebilir. Yüz bölgesi lazer epilasyon genellikle 4 hafta aralıklarla yapılır. Vücut bölgesinde ise seanslar arasında 6 ile 8 hafta koyulabilir. Genellikle seans araları 2 ay olarak belirlenir.

Lazer epilasyon tüm vücut nereleri kapsıyor?

Kadınlar genellikle tüm vücut lazer epilasyon yaptırıyorlar. Tüm vücut alt ve üst bacak, alt ve üst kol, koltuk altı ve genital bölgeyi kapsıyor.

Lazerin güç birimi nedir?

watt (W) – Güç birimi (1 watt = 1 joule/saniye). Energy (Q) – Atımlı lazerlerde çıkış gücü genelde enerji ve birimi Joule şeklinde ifade edilir.

Laser nedir ve kullanım alanları?

Lazer (İngilizce: Laser) ışığın uyarılmış radyasyon ile yükseltilmesini sağlayan bir optik düzenektir. İsmini “Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation” kelimelerinin baş harflerinden alır ve bu, “ışığın uyarılmış ışıma ile yükseltilmesi” anlamına gelir.

Lazer epilasyon aleti tüyleri bitirir mi?

Lazer epilasyon teknolojinin geldiği son nokta, tüyleri büyük oranda bitirebilecek etkiye sahiptir. Fakat tüylerin kıl tipine ve cilt rengine uygun cihazın seçilmesi gerekir.

IPL lazer sonuç verir mi?